KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13491465
nr 1349 1465
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Akvarell, Klippor. Signerad. Motivet: 18x30 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:30:09
28/9 18:23:14
Tore Wideryd
Läs mer om Tore Wideryd